Haberler

Apple, iOS 11’le Ses Göstergesini de Değiştirdi !

Apple, İOS 11 ile birlikte bir çok yeniliği kullanıcılarına sundu. Bu yeniliklerden biri ise ses seviyesini öğrenmemizi sağlayan göstergenin boyutunun ve görünümünün değiştirilmesi oldu.

iOS 11 öncesi  ise kutu şeklinde olan ses göstergesi  ekranın ortasında belirip görüntünün önemli bir bölümünü kapatıyordu. Bu durum kullanıcı deneyimini olumsuz olarak etkiliyordu. Mesela video izlerken ses düzeyini değiştirmek istediğinizde ortaya çıkan ses göstergesi video görüntüsü büyük oranda kapatıyordu.

İlginizi Çekebilir:  Angry Birds: Blast İlk İzlenim

iOS 11’le birlikte yeni ses göstergesi ise ekranın sağ üst köşesinde daha minimal bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Apple’ın, bu yenilikle kullanıcı deneyimini büyük oranda iyileştirdiğini söyleyebiliriz.

Kaynak: Turqmelon Twitter

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı