Haberler

Apple, Devletlerin Talep Ettiği Verilere İlişkin Raporunu Paylaştı

Apple’ın 2013’ten bu yana ürettiği cihazlar ile ilgili devlet taleplerini rapor halinde kamuoyu ile paylaşıyor. Bu doğrultuda Apple,  1 Ocak-30 Haziran dönemini kapsayan devlet talepleri raporunu yayımladı.

Devletlerin cihazlara ilişkin talepleri arasında cihazların seri numarası,IMEI numarası, kayıp veya çalıntı cihazların yanısıra Apple ID’lerine erişme ya da bu hesapların silinmesi de yer alıyor.Apple tarafından cihaz ID’lerine erişme ya da bu hesapların silinmesi talepleri kabul edilmiyor.

Apple’ın yayınladığı raporda Asya-Pasifik, Avrupa-Ortadoğu-Afrika (EMEA), Latin Amerika ve Kuzey Amerika bölgelerini ele alıyor.Buna göre;

  • Asya-Pasifik bölgesinde toplam 6 bin 120 devlet talebi mevcut.Bu bölgede 2 bin 578 taleple Avustralya birinci sırada  yer alıyor.
  • Avrupa-Ortadoğu-Afrika (EMEA) bölgesinde 20 bin 11 devlet talebi mevcut.Bu bölgede 2 bin 677 taleple Almanya birinci sırada yer alıyor. Apple’a Türkiye’den 165 talep iletildiği görülüyor.
  • Latin Amerika bölgesinde toplam 189  devlet talebi mevcut. Bu bölgede 182 taleple Brezilya ilk sırada yer alıyor.
  • Kuzey Amerika bölgesinde  toplam 4 bin 494 devlet talebi mevcut . Bu bölgelde 4 bin 479 taleple ABD birinci sırada yer alıyor.
İlginizi Çekebilir:  Her Beş Kadından Biri Çevrimiçi Tacize Maruz Kalıyor

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı