Haberler

Apple, App Store Geliştiricilerine “70 Milyar Dolar” Ödeme Yaptı !

Apple, 2008 yılında açılan App Store’a uygulama geliştiren geliştiricilere toplamda 70 Milyar Dolar ödeme yaptığını açıkladı.

Yapılan açıklamada App Store indirmelerinin son 12 ayda %70, ödemeli aboneliklerin geçen yılın aynı ayına göre %58 arttığı belirtildi. Ayrıca Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus telefon modelleriyle birlikte kameralara önem vermesi, fotoğraf ve video uygulamalarının %90 oranında yükselişine neden oldu.

İlginizi Çekebilir:  İnternetteki Tüm Hesap ve İçeriklerini Tek Tıkla Silebilir Misiniz?

App Store’daki bu artış  doğru orantılı olarak Apple’ın ve App Store geliştiricilerinin gelirlerine yansıdı.Apple’ın 70/30 gelir paylaşımı olduğunu da hatırlatalım.

Apple’ın geliştiricilerle ilgili yaptığı bu açıklamanın yeni geliştiricileri teşvik edeceği de aşikar.

Kaynak : Apple Newsroom

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı