Kol Bozuk

Apex Legends Siber Suçluların Ağzını Sulandırıyor

Apex Legends'ın devasa bir kitleye ulaşması siber suçluların ağzını sulandırıyor.Detaylar yazımızda..

Geçtiğimiz birkaç yılda, Battle Royale türündeki oyunlar, oyun sektörünü domine ettiler. Bu türde ön plana çıkan Fortnite ve PUBG’nin arasındaki rekabet ise ilgili ile takip edildi.

Şubat ayının başlarında, bu türdeki en iyi iki oyun olan Fortnite ve PUBG’nin arasına, Electronic Arts’ın çıkarmış olduğu ilk haftasında 25 milyon indirilme sayısına ulaşan Apex Legends oyunu da katıldı.

Bu oyunun hayranları da Apex Legends’in mobil sürümleri için nefeslerini tutmuş bir şekilde bekliyor. Bu konuda, EA işi ağırdan alıyor.Bu durum nedeniyle siber suçluların ise ağızlarının suyu akıyor.

Apex Legends oyununun  mobil sürümünden şimdiye dek hiç bahsedilmemesi sabırsız oyuncuların hataya düşmesine imkan tanıyor.

Sabırsız oyuncular internette “apex legends android indir” ya da “apex legends mobil indir” gibi aramalar yaptıklarında karşılarına siber suçlular tarafından hazırlanmış APK (Android uygulamaları için paket formatı) dosyalarını sunan sitelerin bağlantıları çıkacaktır.

Bu bağlantılar sadece google aramalarının yanısıra oyunu nasıl indireceğinize ve yükleyeceğinize ilişkin talimatları içeren  YouTube video açıklamalarında da karşınıza çıkabilir.

İlginizi Çekebilir:  PS Plus Üyeliği Olmadan Oynayabileceğiniz En İyi Online PS4 Oyunları

Oyuncular, bu bağlantıları tıkladığında açılan sayfanın resmi geliştiricinin web sayfası olup olmadığına dikkat etmeliler. Çünkü bu tür bağlantılar üçüncü parti kaynaklarına yönlendirir.

Sahte Apex Legends Yüklenirse..

YouTube bağlantısından ya da arama yaparak bulmuş olduğunuz “oyunu” yüklerseniz arkadaşlarınızla yaptığınız büyük savaş reklamlarla dolu ve hiç de muhteşem olmayan bir savaşa dönüşecektir. Tüm bunların sebebi, FakeFort Truva Atı’nı indirmiş olma ihtimalinizin oldukça yüksek olması.

Bu, siber suçluların kullanıcılara yutturdukları Truva Atı’dır ve kullanıcıları reklama boğar. “Cihaz doğrulaması” gibi az çok makul bir bahaneyle kötü amaçlı yazılım tamamen gereksiz ve çoğunlukla zararlı olan tüm bir uygulama setini indirmeye çalışır. Kurbanın izlemek zorunda kaldığı onlarca reklam bandı ve videosuyla birlikte, “çok önemli bir ankete” katılması bile gerekebilir.

Güvenilirliği artırmak için kullanıcıya oyunla ilgili bir tanıtım videosu bile gösterilebilir; tam olarak bu noktadan sonra, kullanıcı ek uygulama yükleme ve anketlere katılma gibi taleplerle karşılaşmaya başlar.Apex Legends’in söz verdikleri mobil sürümü asla çalışmaz.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı