Haberler

Android, Windows İşletim Sistemini Geride Bıraktı!

Yıllardır internete erişim amacıyla en fazla kullanılan işletim sistemi ünvanını elinde bulunduran Microsoft Windows, liderlik koltuğunu mobil dünyanın güçlü isimlerinden Android’e kaptırdı.

Web trafiği konusunda kullanıcılara sunduğu etkili analizlerle tanıdığımız StatCounter’ın son raporuna göre Mart ayı itibariyle Google’ın Android’i masaüstü, laptop ve mobil cihaz üçgeninde en çok kullanılan işletim sistemi oldu.
StatCounter’ın CEO’su Aodhan Cullen’ın açıklamasına göre bu rapor teknoloji dünyasının değişimine dair en önemli kilometre taşlarından biri olma niteliğine sahip. Rapora göre Android’in kullanım oranı yüzde 37.93 iken Windows’un değeri yüzde 37.91 olarak görünüyor. Ortada şimdilik oldukça minimal bir farklılık var ancak aynı hızla artışın devam etmesi durumunda Android yakın zamanda OS piyasanın hakimi olabilir.

Akıllı cihazların gelişen donanım özellikleriyle daha fonksiyonel bir yapıya ulaşmaları ve çok daha pratik olmaları nedeniyle satışlar pozitif yönde etkileniyor. Diğer taraftan  Android’i tercih eden marka sayısı da her geçen gün artıyor. Kullanıcılar ise günümüzde artık işlemlerinin büyük bölümünü bilgisayarlardan değil, akıllı telefonlardan halletmeyi tercih ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Twitter ve Periscope'da yeni canlı yayın dönemi.
Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı