Haberler

Android kullanıcıları iPhone’a mı geçiyor?

Birçok kullanıcının Move to iOS uygulamasını kullanarak Android platformundan iOS’a geçmiş olabileceği ortaya çıktı. Peki geçiş yapanların sayısı en az kaç milyon?

mti01

Apple tarafından Android kullanıcılarının iOS platformuna geçişini kolaylaştırması için sunulan Move to iOS (iOS’e Taşı) uygulaması, Android’den iOS’a geçiş hakkında bazı tüyolar sağladı. Ortaya çıkan rakam ise oldukça dikkat çekici.

Move to iOS uygulamasından tüyo

Kullanıcıların Android 4.0 ve üzeri telefonlarındaki kişiler, mail hesapları, mesaj geçmişi, takvim, fotoğraflar, videolar, ücretsiz uygulamalar ve web yer imlerini iOS’a sorunsuzca taşımasını sağlayan Move to iOS uygulaması geçtiğimiz yılın Eylül ayında Google Play’deki yerini almıştı.

Apple, Android akıllı telefon kullanıcılarının iPhone’a geçtiğini sıkça telaffuz ederken, birçok araştırma ise Apple’ın pazar payını Android’e kaptırdığını ortaya koyuyor. Bizler ise adeta Apple ve Google’ın aşık atışmasına tanık oluyoruz.

mti02

En az 10 milyon Android kullanıcısı geçiş yapmış olabilir

İlk başlarda oldukça kötü yorumlar ile karalanan uygulamanın, Ekim 2015’te 1–5 milyon barajındaki yükleme sayısına ulaşması ise dikkat çekmişti. Günümüze geldiğimizde ise, bu rakamın 10-50 milyon barajına geçtiği gözüküyor. Yani en az 10 milyon Android akıllı telefon kullanıcısının, Apple iPhone modellerine geçmiş olabileceği tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir:  iOS 11.1 güncellemesiyle gelen yeni özellikler

Move to iOS uygulamasının verilerin taşınması kolaylaştırması dışında bir işlev sunmaması, kullanıcıların bu uygulamayı boş yere kurmayacağını düşündürüyor. Ek olarak, bu uygulamanın yanı sıra kişi, takvim ve fotoğraf yedekleri alınabilecek alternatiflerin de olduğunu düşünürsek, rakam çok daha fazla olabilir. Google veya Apple tarafından resmî bir açıklama ise yapılmıyor.

mti03

Bakalım bir gün, Move to iOS uygulaması ile iPhone’a geçen Android kullanıcısı sayısının 50 milyon ve üstü barajına ulaşması mümkün olacak mı?

Google Play üzerinden Move to iOS uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 


Kaynak:SDN – ShiftDelete.Net

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı