Eğitim Şart

Amerikalı Finans Devi, Çalışanlarına Zorunlu Kodlama Eğitimleri Veriyor

Amerikalı finans devi J.P. Morgan, Varlık Yönetimi bölümünde çalışan tüm personeline kodlama eğitimleri vermeye başladı. Şirket, kodlama eğitimini varlık yönetimi bölümündeki çalışanların katılmasını zorunlu tuttu.

Şu ana kadar banka ve iştiraklerde çalışan analistlerin üçte biri Python kod dili, veri bilimi ve makine öğrenimi konusunda eğitildi.

J.P. Morgan Varlık Yönetimi Müdürü Mary Callahan Erdoes konuya dair görüşlerini “Kodlamayı öğrenerek ilgili ekiplerimiz ve teknoloji birimimizle aynı dili konuşuyor, böylece müşterilerimiz için en iyi çözümleri üretebiliyoruz.” sözleriyle dile getiriyor.

İlginizi Çekebilir:  Anti-Drone Teknolojileri

Ülkenin önde gelen  bankalarından Morgan Stanley de geçtiğimiz günlerde ofisini yeni nesile daha fazla hitap edecek bir vizyonla değiştirmeye başlamıştı.

Morgan Stanley Teknoloji Başkanı Rob Rooney, konuyla ilgili yaptığı açıklamada yeni nesli Morgan Stanley’e çekmeye çalıştıklarını, bu nedenle çalışma alanlarında yeniliğe ve dinamizme yöneldiklerini belirtti.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı