Haberler

Akıllı Televizyonlar Hacker saldırlarına karşı savunmasız !

Oneconsult isimli güvenlik firması bünyesinde çalışan Rafael Scheel tarafından gün yüzüne çıkartılan bir güvenlik açığı Akıllı televizyonların tam anlamıyla hacker saldırılarına karşı güvenliksiz olduğunu ortaya koydu.Ülkemizde de yoğun bir şekilde satılan akıllı televizyonların güvenliği üzerine ne tür çalışmalar yapılacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Nasıl Saldırıyorlar ?

Hackerlar tarafından düzenlenmiş sahte vericiler ile televizyonunuza en yüksek düzeyde erişim sağlıyorlar.Bu işlemin hackerlara maliyeti ise çok düşük. Bu yöntem sayesinde Rafael Scheel’a göre geçtiğimiz yıl Avrupa da satılan akıllı televizyonların %90‘ını hacklemek mümkün görünüyor.

İlginizi Çekebilir:  Tinder'da Güvenlik Açığı: Fotoğraflarınız hacklenmiş olabilir !
Size ne gibi zarar verebilirler ?

Yüksek düzeyde erişim yetkisi  kazanan hacker, televizyonunuza uzaktan erişebilir, ortam dinlemesi yapabilir veya sizin televizyonunuz üzerinden bir DDoS saldırısı yaparak sizi suçlu durumuna düşürebilir.

Saldırılan Akıllı televizyonu normale döndürmek mümkün mü ?

Akıllı televizyonunuzu sıfırlamanız veya yeniden başlatmanız hackerın erişimini kapatmayacağından çözüm olmayacaktır.Kurtulmanın tek yolu ise akıllı televizyonunuzu değiştirmek

Kaynak:Engadget

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı