Haberler

Akıllı Telefon Kullanımıyla İlgili Veriler Açıklandı

Counterpoint, günlük akıllı telefon kullanımı ve mobil teknolojideki davranışlarla ilgili bir rapor yayınladı.Rapora göre akıllı telefon kullanıcılarının yarısı günde 5 saatten fazlasını mobil cihazlarına harcıyor. Yüzde 26’lık bir dilim ise 7 saatini telefonda geçiriyor.

Analistlere göre gelişmekte olan ülkelerdeki akıllı telefon kullanıcıları, gelişmiş ülkelerdeki kullanıcılara göre telefonlarına daha fazla zaman ayırıyor. Malezya’daki kullanıcıların %53’ü günde beş saatten daha fazla zaman geçirirlerken, Japonya’dakilerin %43’ü sadece günde 3 saat zaman harcıyorlar.

Ayrıca dünya genelinde kullanıcıların yüzde 64’ü internete bakarak zamanını geçiyor. Yüzde 62’lik kısım oyun, yüzde 55 arama ve yüzde 54’te mesajlaşmak(SMS, WhatsApp, Facebook Messenger) için akıllı telefonunu kullanıyor.

İlginizi Çekebilir:  Google,Veri Toplamak İçin Telefonlarımızı mı Dinliyor?

Dünya genelinde her 21 ayda kullanıcılar bir telefon değiştiriyorken, Meksikalı kullanıcılar ise her 18 ayda bir telefon değiştiriyor. Japonlar ise, yeni bir cihaza geçiş yapmadan önce, iki yıl kadar beklemeyi tercih ediyorlar.Akıllı telefon donanımına harcanan yıllık para, dünya çapında 370 milyar doları aştğını da belirtelim.

Kaynak: Gsm Arena

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı