Akıllı saatler kalp ritmini ölçmesi, adım sayması veya aktivitelerinizi takip etmenin dışında hastalığınız başlamadan önce size haber verecek. Her nesil de kendini daha da geliştiren akıllı saatler ilerleyen dönemde daha…

Akıllı Saatler Doktorunuz Olacak

Akıllı Saatler Doktorunuz Olacak

Akıllı saatler kalp ritmini ölçmesi, adım sayması veya aktivitelerinizi takip etmenin dışında hastalığınız başlamadan önce size haber verecek.

Akıllı SaatHer nesil de kendini daha da geliştiren akıllı saatler ilerleyen dönemde daha da işlevsel olacak. Stanford Üniversitesi’nde yapılan bir çalışma buna örnek verilebilir.

Üniversitenin iki yıl boyunca akıllı saat kullanan 40 kişi üzerinde yaptığı çalışmalara göre, grip veya soğuk algınlığı gibi hastalıklar başlamadan önce kişinin kalp ritminde ve vücut sıcaklığında yaşanan değişiklikler, hastalığın erkenden anlaşılması ve önlenmesini mümkün kılıyor. Üniversitesi de bunun için bir algoritma hazırlayarak akıllı saatlerin hastalık öncesinde haber verebilmesi için çalışıyor.

İlginizi Çekebilir:  Google, Android Cihaz Üreticilerini Üzecek Bir Karar Aldı

Araştırma aşamasında olan özelliğin ilerleyen zamanlarda akıllı saatlerle karşımıza çıkması bekleniyor.

 

Can Ahmet Fidan

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunuyum. Eylül 2014'ten beri öğretmenlik görevi yürütmekteyim. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığında İlçe Mebbis/DYS Yöneticisi olarak görev yapmaktayım. Bir Öğretmenin Eseriyim. Teknolugat.com'da sizlerle buluşmak, paylaşmak ve taze kalmak için yazar olarak bulunmaktayım.

  • Sosyal Medya:

Cevap Yazın

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.