Haberler

Akıllı Saatler Doktorunuz Olacak

Akıllı saatler kalp ritmini ölçmesi, adım sayması veya aktivitelerinizi takip etmenin dışında hastalığınız başlamadan önce size haber verecek.

Akıllı SaatHer nesil de kendini daha da geliştiren akıllı saatler ilerleyen dönemde daha da işlevsel olacak. Stanford Üniversitesi’nde yapılan bir çalışma buna örnek verilebilir.

Üniversitenin iki yıl boyunca akıllı saat kullanan 40 kişi üzerinde yaptığı çalışmalara göre, grip veya soğuk algınlığı gibi hastalıklar başlamadan önce kişinin kalp ritminde ve vücut sıcaklığında yaşanan değişiklikler, hastalığın erkenden anlaşılması ve önlenmesini mümkün kılıyor. Üniversitesi de bunun için bir algoritma hazırlayarak akıllı saatlerin hastalık öncesinde haber verebilmesi için çalışıyor.

İlginizi Çekebilir:  Elon Musk, Tweetleri ile Tesla'yı Zor durumda Bırakmaya Devam Ediyor

Araştırma aşamasında olan özelliğin ilerleyen zamanlarda akıllı saatlerle karşımıza çıkması bekleniyor.

 

Etiketler

Can Ahmet Fidan

Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunuyum. Eylül 2014'ten beri öğretmenlik görevi yürütmekteyim. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığında İlçe Mebbis/DYS Yöneticisi olarak görev yapmaktayım. Bir Öğretmenin Eseriyim. Teknolugat.com'da sizlerle buluşmak, paylaşmak ve taze kalmak için yazar olarak bulunmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı