Haberler

Adobe’den ses kaydı düzenlemek için VoCo

Adobe, “ses kayıtları için Photoshop” benzetmesiyle VoCo isminde yeni bir araç duyurdu. Artık arkadaşlarınıza yaptığınız şakalarda istediğiniz her şeyi söyletebileceksiniz.

adobe-voco

Photoshop ile görsel düzenleme alanında bir numara olan Adobe, şimdi de ses düzenleme konusunda pratik ve çok tercih edilecek bir uygulama ile ortaya çıktı.

VoCo isimli uygulama, ses dosyaları için çok çeşitli düzenleme araçları sunarken bir kişinin yeterli ses kaydı olduğunda, metin olarak yazılan her kelimeyi kişinin sesinden konuşmaya da çevirebiliyor.

Adobe VoCo’yu aslında ses dosyaları için Photoshop benzetmesiyle tanımlıyor.

Video blogger’lara gün doğdu

Şirket yeni yazılımın özellikle podcast ve video blog dünyasında büyük yankı uyandıracağını düşünüyor.

İlginizi Çekebilir:  Sesli komutla fotoğraf düzenleme

Sayısız Vblogger’ın, konuşanın görüntüsünün bulunmadığı arka plan konuşmalarında, bu yeni yazılımla düzenleme yapması mümkün.

VoCo şimdilik piyasada değil ve Adobe ürünü tanıtmasına rağmen üzerinde çalışıyor olduğunu ve geliştirmeye devam ettiğinin altını çiziyor.

Sosyal medyada arkadaşlarının konuşmalarını değiştirip montaj yapmak isteyenler VoCo’nun lansmanı için başka bir baharı beklemek zorunda.

Ancak bir gün kendi sesinizden hiç yapmadığınız bir konuşma duyarsanız, bunun VoCo ile yapılmış olabileceği aklınızda bulunsun.


Kaynak:SDN – ShiftDelete.Net

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı