Haberler

ABD Vizesi Başvurularında Sosyal Medya Dönemi

Donald Trump, görev süresi boyunca aldığı karar ile sürekli tartışılan bir başkan olarak dikkatleri üzerine çekti. Geçtiğimiz haftalarda Huawei’ye karşı yürürlüğe soktuğu yaptırımlar ile sürekli gündemde olan Trump, şimdi de vize başvuruları ile ilgili aldığı karar ile gündeme oturdu.

Amerika Birleşik Devletleri yönetiminin yeni aldığı bir kararla artık vize başvurularında kişilerden sosyal medya hesaplarını da paylaşmaları istenecek.

The Hill tarafından  aktarılan habere göre formlarda bugünden itibaren sosyal medya hesapları kısmı yer alacak. Bu formu geçici ya da kalıcı tüm yolcular doldurmak zorunda kalacak. The Hill’e göre bir açılır menü, başvuranların sosyal medya hesaplarını isteyecek, ya da kullanmadıkları seçeneğini içerecek. Yetkililer, bu bilgilerle hesapları inceleyecek.

İlginizi Çekebilir:  Youtube Değer mi Kaybediyor?

Alınan karara göre  son beş yılda kullanılan sosyal medya hesaplarının zorunlu olarak belirtilmesini gerekiyor. Başlangıçta sadece büyük sosyal ağları kapsayacak olan karar, daha sonra ise tüm sosyal ağlara genişletilecek.

Trump yönetiminin son aldığı karar sonrası Amerika Birleşik Devletleri’ne vize başvurusu yapmayı düşünüyorsanız Trump veya ABD’ye karşı sosyal medya hesaplarınız üzerinde sallamamanızı tavsiye ediyoruz.

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı