Haberler

ABD, Vize Başvurusu Yapanların Sosyal Medya Hesaplarını İnceleyecek !

Donald Trump, ABD başkanı olduğu günden itibaren yaptığı uygulamalar ile bir çok tartışmanın merkezinde yer aldı.

ABD yönetiminin güvenlik gerekçesiyle 23 Mayıs 2017 tarihinde Bütçe ve Yönetim Dairesi tarafından onay alan yeni güvenlik prosedürüne göre, ABD için vize başvurusunda bulunanlardan Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi sosyal medya platformları başta olmak üzere son 5 yıla ait sosyal medya hesapları ve önceki adresleri, çalışma geçmişi ve seyahat geçmişi de dahil olmak üzere  15 yıllık kişisel bilgileri istenecek.

İlginizi Çekebilir:  Game of Thrones ile ilgili Tüm Soruların Cevabı için Facebook Chatbot Hazırlandı

Ülkedeki bir çok akademik grup, araştırmacıların ve  öğrencilerin ABD’ye gelmelerine engel olacağı gerekçesiyle bu yeni güvenlik prosedürünü eleştirdiler fakat sonuç elde edemediler.

Kaynak: Verge

 

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı