Haberler

2010’da $100’lık Bitcoin Yatırımı Yapsaydınız, 72 Milyon Dolarınız Olabilirdi!

Bundan 7 sene önce yalnızca 100 dolar değerinde Bitcoin yatırımı yapmış olsaydınız, yatırımınızın şu anki değeri yaklaşık olarak 72 milyon dolar olacaktı.

Son yılların yükselen trendi ve geleceğin dijital para birimi olarak kabul gören Bitcoin, ilk yatırımcılarına köşeyi döndürmeyi başardı. 2010 Yılında 0.003 dolar olan Bitcoin kuru üzerinden yalnızca 100 dolarlık bitcoin satın almış olsaydınız, yatırımınızın ortasından köprü (!) geçecek arsa kadar değerlenecek ve 72.9 milyon dolara ulaşacaktı.

CNBC’nin haberinde verdiği detaylara göre; 2009 yılında keşfedilen ve geleceğin para birimi olarak kabul edilen Bitcoin, geçtiğimiz Pazartesi günü 2.185.89 dolar seviyesinden giriş yaparak değer kazandı. Geçtiğimiz hafta 2.000 dolar üzerinden işlem gören Bitcoin, bu haftanın açılışıyla yeni bir rekora daha imza atmış oldu.

İlginizi Çekebilir:  Neden Kripto Paralar Serbest Düşüşe Geçti

Bitcoin’in piyasada şaha kalkmasının ve hızlı yükselişin ardında bir parça WannaCry virüsünün de parmağının varolduğunu unutmamak gerekiyor. Diğer tüm yatırım araçlarına devlet el koyabilecekken Bitcoin’in güvenli ve takip edilemiyor olmasının da Bitcoin’in bu denli kabul görmesinde payının olduğu kesin.

Artık Bitcoin’i alan Üsküdar’ı geçti ama Bitcoin’in piyasa üzerindeki değeri, internet yatırımlarının çeşitliliği ve küçük yatırımların nasıl birer deve dönüşebileceği hakkında güzel bir fikir veriyor.

Kaynak:wmaraci

Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı