Yazıhane

2 TB Kapasiteli Usb Bellek

Kingston, 2 TB’lık dünyanın en yüksek kapasiteli USB flash belleğini tanıttı. CES 2017’de tanıttığı 2 TB kapasiteli USB flash bellek ile flash sürücülerde yeni bir doruk noktasına ulaşan Kingston, DataTraveler Ultimate Generation Terabyte’ı ile muhteşem bir performans sunuyor.
2000 yılında USB flaş bellekler piyasaya ilk çıktığında en büyüğünün kapasitesi 8 MB ile sınırlıydı. Günümüzde bu boyutta bir bellek birkaç saniyelik bir kedi videosu için bile yeterli olmayabilir. Kingston’ın yeni geliştirdiği DataTraveler Ultimate Generation GT ise, kedilerin yaşamına dair saatlerce süren belgeselleri bünyesinde rahatlıkla barındırabiliyor. 2 TB’ı bulan kapasitesi ile piyasadaki çoğu dizüstü bilgisayardan daha fazla veri depolayabilen bu ürün, dünyanın en geniş kapasiteli flaş belleği olarak kayıtlara geçti.

Çinko alaşımlı metal kasası 72 x 27 x 21 mm boyutlarında olan 2 terabaytlık DataTraveler Ultimate Generation GT, 4K kalitesinde 70 saatlik videoyu depolamak için kullanılabiliyor. Veri transferi hızına dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı ancak flaş bellek USB 3.1 kullanıyor ve 1 TB kapasiteli bir modeli daha bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Kaçırılmaması gereken bir fırsat : "Kodlama Saati Etkinliği"

Hem 1 TB hem de 2 TB versiyonları önümüzdeki aydan itibaren Kingston tarafından satışa sunulacak. Ürünlerin fiyatlarına dair bir bilgi paylaşılmadı, ancak bu teknolojinin ucuz olmasını beklemek de doğru olmaz. Kingston’ın bir önceki flaş belleği 1 TB kapasiteli DataTraveler HyperX Predator şu anda Amazon’da 2 bin 700 Dolar’ın üzerindeki fiyatlarla satılıyor.
Kingston DataTraveler Ultimate GT Özellikleri

Kapasite: 1 TB, 2 TB
Hız: USB 3.1 Gen
Boyutlar: 72mm x 26.94mm x 21mm
Çalışma sıcaklığı: -25 C’den 60 C
Saklama sıcaklığı: -40 C’den 85 C
Garanti: Ücretsiz teknik destekle birlikte 5 yıl garanti
Uyumluluk: Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Mac OS v.10.9.x+, Linux v.2.6.x+, Chrome OS
Kaynak: www.newatlas.com

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı