Haberler

11 Nisan’da Windows’dan 1 iyi 1 kötü haber

11 Nisan 2017. Bu tarih, Windows Vista‘nın sonu ve Windows 10 Creators Update‘in başlangıcı olmak üzere Windows  için iki önemli ana tanıklık edecek.

Windows Vista için destek süresi sona eriyor. Özellikle, Nisan 2012‘den bu yana artık temel destek almayan Windows Vista, 11 Nisan‘da genişletilmiş destek süresininin de sonuna gelecek. Bu da Vista’nın bu tarihten sonra güvenlik güncelleştirmelerini alamayacağı anlamına geliyor.
Windows Vista fişinin çekilmesi ile tarihe gömülmek üzereyken 2001’de piyasaya sürülen Windows XP hala dünya genelindeki bilgisayarlarının yüzde 8‘inde çalışmaya devam ediyor.
İkinci önemli an, Redstone 2 olarak da bilinen Windows 10 Creators Update güncellemesinin başlatılması olacak. 11 Nisan lansman tarihi henüz kesinleşmedi.
Sonuç olarak 11 Nisan günü olsun veya olmasın, Nisan ayı Microsoft dünyasındaki herkes için çok özel bir ay olacak. Bir Windows sürümü karanlığa gömülürken bir diğeri ilk kez gün ışığına çıkacak.

İlginizi Çekebilir:  Windows Defender için yeni özellikler yolda
Etiketler

Anıl Avcı

Teknolugat.com teknoloji blog sitesi kurucusu ve yöneticisi. Hızla gelişen teknolojiyi takip etmek,takip ettikçe öğrendiğim araştırdığım tüm konuları sizler ile paylaşmak için buradayım.Takipte kalın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı