Haberler

104 yıllık kamerayla Formula 1’i fotoğraflarını çekti !

Formula 1 otomobillerinin, hız performanslarının yüksek olması nedeniyle en modern fotoğraf makineleriyle bile anı yakalamak kolay bir iş değil. Fotoğrafçı Joshua Paul 104 yıllık fotoğraf makinesiyle Formula 1 yarışlarında fotoğraflar çekti.1913 üretimli Graflex marka fotoğraf makinesi, tahmin edeceğiniz gibi modern fotoğraf makinelerinde olduğu gibi seri çekim imkanı sunmuyor.Fotoğrafçı Joshua Paul sonuçlardan memnun, şimdi Lollipop isimli bir Grand Prix dergisi çıkarıyor.

İlginizi Çekebilir:  Yahoo'dan ayrıldığı için yaklaşık 720 milyon tl alacak !

104 yıllık fotoğraf makinesiyle çekilmiş modern formula 1 fotoğraflarını görmek için aşağıdaki galeriye göz atabilirsiniz.

Kaynak : Top Gear

Etiketler

Hasan Şeritoğlu

Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Lisans mezunuyum. Sakarya Üniversitesi ortaöğretim sosyal alanlar eğitimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Tarih eğitiminde teknoloji entegrasyonu, dijital tarih ve tarih-teknoloji ilişkisi üzerine akademik çalışmalar yapmaktayım. Bunun yanı sıra historyeducation.org ve tarihyazimi.org web sitelerinin web sorumlusu olarak görev almaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı