Haberler

10 Yılda iPhone’ların Donanımında Neler Değişti?

Apple’ın iPhone modelleri 10 yıl boyunca hem tasarım hem donanım açısından büyük değişimler geçirdi. Kullanıcılar genelde tasarım açısından değişimi farketse de donanım olarak da büyük değişimler yaşadı.

Donanımsal değişimi gözler önüne sermek isteyen Bloomberg ve Fixit sitesi ile ortak bir çalışma gerçekleştirdi. Bloomberg ve Fixit bugüne kadar satışa sunulan tüm iPhone modellerini parçalarına ayırdılar ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflarını çektiler. Telefonların içerisinde yer alan parçaları detaylı bir biçimde açıkladılar.Daha sonra ellerindeki bu verileri oluşturdukları interaktif sayfayla teknoloji severlerin beğenisine sundular.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 6s modellerinin şarj bitmeden kapanma sorunu çözülüyor

Tasarım ve parça gelişimini gösteren fotoğraflar ile teknoloji severleri  zaman tüneline sokan Bloomberg, “iPhone’ların İçerisinde Neler Var?” olarak adlandırdığı  buradan ulaşabileceğiniz interaktif sayfayla son dönemdeki en detaylı iPhone içeriğine imza atmış oldu.

Bloomberg ve iFixit interaktif sayfasında şu anda iPhone X yer almıyor. Fakat ilerleyen günlerde bu modelin de sayfada yer alacağını belirtelim.

Kaynak : Bloomberg | LOG

Etiketler

Teknolugat Editör

"Türkiye’nin Teknoloji Sözlüğü" mottosuyla yola çıkan teknolugat.com ,salt güncel teknoloji haberciliğine yeni bir bakış kazandırmayı hedeflemektedir. Teknoloji haberlerinin yanı sıra teknolojinin kapsamında bulunan veya ilişki içerisinde bulunan alanlarla ilgili özgün makaleleri teknolugat.com adresinde bulabileceksiniz. "teknolugat.com" siz okuyucularımızın destekleriyle büyüyecektir. Bizi takipte kalın..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı